İzlediğiniz Filmlere Lütfen Yorum Yapmayı Unutmayın. SMG Player VPN ile çalışmaktadır iyi seyirler

  Aquaman Filmini İnceliyoruz

Aquaman Filmini İnceliyoruz 20 Aralık 2017

Bugün sizlerle DC'nin yeni yeni ortaya çıkan kahramanlarından olan Aquaman'ın çıkacak solo filmi hakkında konuşacağız. Süper kahraman konusunda sönük pasif olan DC birden bire coştu ve gerçekten güzel kahramanlara filmlerinde yer vermeye başladı. Bunlardan birtanesi de Arthur Curry, yani aquaman. Karakteri ilk olarak batman v superman filminde bir video da görmüştük. Gördüğümüz de hepimiz etkilendik ve keşke bunun da bir filmi çıksa demiştik ve i

Sinema Dünyasının heleki Marvel'dan sonra DC'in yaptığı tüm çalışmalar kalite kokuyo resmen.. Süper Kahramanların her birinin ayrı ayrı filmleri çıkıyor izlemeside oldukça keyifli. 2018 Yılının En İyi Aksiyon filmleri listesinde tabikide Aquaman filmi yer alıyor. Aquaman bir DC Comics karakteri olmakla birlikte, Adalet Birliği filminde gördüğümüz usta aktör Jason Momoa, karakterine bürünürken oldukça keyif aldı.  Sizlerde bizle aynı düşüncedeyseniz tartışmaya başlayabiliriz :) 

Başlangıçta Arthur Curry, eğitilmemiş olması nedeniyle güçleriyle nasıl başa çıkacağını bilmediği süper insan gücüne sahip olduğu gerçeğiyle mücadele eden ve kendisiyle çok çatışan bir kişidir. Dolayısıyla, Arthur hem insan hem de Atlantis dünyalarına yabancılaşmış, aralarında sıkışıp kalmış, ancak her ikisini de korumakla yükümlü hissetmiştir. Buna ek olarak, Arthur annesi Atlanta'da kendisini ve babası Thomas Curry'yi terk ettiği için çok pişmandır. Dolayısıyla Arthur, Atlantis toplumundaki yerini kabul etmek istemeyen, biraz aldatıcı ve saklıdır ve Bruce Wayne'in Adalet Ligi'ne katılma teklifini kabullenmeye de aynı derecede isteksizdir.Elbette, Arthur, hayatında bu dönemde daha önce duygusal bir kayaya kapılmıştı; hatta okyanus ve uzantısı için kendi halkı için hiç endişesi olmadığını iddia ediyordu.

Ancak biraz kasvetli ve korkunç dış görünüme rağmen, Arthur sonunda acayip ve merhametli bir kişi olmuştur; kış boyunca bir zamanlar balıkçı sakinlerini balıkla beslemek için İzlandalı bir balıkçı kasabasına uğramıştır. Daha sonra sahilde bulunan bilinçsiz bir balıkçıyı kurtardığı ve köydeki bir yerel pub barınağına getirdiği görülür.

Nihayet Atlantis'i , onun doğuş hakkı olan ve Mera ile konuşurken , Aquaman başlangıçta onun cezalandırmalarına karşı geri itilir ancak annesi Atlanna'nın kendi özgür iradesini terk etmediğini öğrendiğinde , kalbinde bir değişim geçirmeye başlar ve varlıktan sonra Steppenwolf'u Atlantis'i işgal etmekten alıkoyamayan Arthur'un aklı nihayet yerine gelir ve Adalet Ligi'ne katılır . Hâlâ Batman ve Flash ile birkaç  çatışmaları devam ediyor , ancak diğer yandan takımla oldukça iyi anlaşıyor ve sonuçta onlarla arkadaş oluyor.

Arthur, dışa dönük olarak çok ciddi olsa da, nadiren kuru bir mizah duygusu sergiliyor; Bruce'un sindirme taktikleri konusundaki derin tecrübesinden ötürü Bruce'u korkutmaması durumunda, Arthur çabucak cepheden düşer ve rahat bıraktığı ve çekici kendisini açığa çıkarır. Aquaman bir gerçekçidir, kendisinin ve diğer Adalet Aslanlarının Yeni Tanrı Steppenwolf'a karşı savaşta çok iyi direnmesini ve Wonder Woman ile anlaşmayı kabul ederek Superman'ı Anne Kutu ile diriltmesi çok riskliydi.

Arthur, savaşa gülümsemesi ve şeytanın umursamadığı yaklaşımına rağmen, adalet Ligi'ne katılmak istediğinde "tek başına en güçlüsü" olduğunu söylediğinde oldukça akıllı ve içten bir bakış açısı taşıyor. Hestia Kementine bağlı olduğunda Aquaman, takımın kabulü için çok minnettar olduğunu ve hatta Atina'lıların bir zamanlar Amazonlara karşı savaş ilan etmesine rağmen, Diana üzerinde ufak bir eziyet geliştirdiğini ortaya koyuyor . Arthur, serbest bırakılmasının ardından, itirafının koşullarını fark edince dehşete düşüyor ve Flash'a hiç kimseyle paylaşmaması için yasaklıyor. 

Steppenwolf yenilgisinin ardından Süpermen'in döndüğünden sonra , Arthur nihayet resmi bir süper kahraman olmak için esinlenilerek Atlantis toplumundaki yerini en sonunda takip etmeye hazır olur.

Arthur Curry kendiyle ilgili büyük bir gerçeği keşfetmiştir. Kendisi okyanuslar altında inşa edilen Atlantis krallığının tahtının varisidir. Ancak Aquaman'in sinsi yarı-kardeşi Orm, Atlantis tahtını istemektedir. Arthur Curry, nam-ı diğer Aquaman, kendisine kalan mirasa sahip çıkmalı ve halkının başına geçmelidir.

Aquaman her şeyiyle suyunun kralıdır. Su altında nefes alabilir, muazzam hızlarda yüzebilir ve deniz hayatıyla telepatik olarak iletişim kurabilir. Okyanus derinliklerine dayanabilecek olursak, insanüstü gücü, gelişmiş duyuları ve neredeyse geçilemez cilt ile karada bonus puan kazanıyor. Ve cesareti ile belirleyici yapısı Atlantis'in tahtının gerçek mirasçısı olduğunu kanıtlamış olsa da, kara ve deniz arasındaki sürekli çatışma onu hem bir vatandaş yapar - hem de evden uzakta bir yabancı.

İşte 2018 de vizyona girecek olan Aquaman karakteri e filmi hakkında az da olsa sizlere bildiklerimizi aktardık. Bizi şaşırtan ve heyecanlandıran yeni yeni süper kahraman filmleri izleyicilerle bulusmak için gün sayıyor.
  • Beğen
    0
  BENZER HABERLER
  SON YAPILAN YORUMLAR
  POPÜLER ÜYELER Nasıl İşliyor ?
  Nasıl İşliyor?
Üyelerimizin bulunduğumuz ay içerisinde filmlere yapmış olduğu yorumlar, yorumlarının uzunluğu ve karakter sayısı , film puanlamaları ve filmin iyi veya kötü olduğunu belirledikleri işlemlerle özel geliştirmiş olduğumuz bir puanlama sistemi sayesinde popüler üyelerimiz belirlenmektedir.

Ayın popüler üyelerine 1 haftalık VİP üyelik hizmeti sunulmaktadır. Durmayın , sizde VİP üyelik yarışına katılın...
  Yorum Alanı 0 Yorum Yapılmış
Misafir